Generické domény

Od 1.1.2014 došlo k několika změnám ve správě vybraných TLDs (generických domén): .com, .net, .org, .biz, .info, .name, .tv, .me, .ch, .li.

Jakmile igloonet zadá žádost o registraci či prodloužení domény, tak hlavní registr Tucows zašle na email majitele domény konfirmační zprávu s odkazem pro souhlas s registrací/prodloužením domény. Tuto zprávu bude nutné do 15 dní od registrace/prodloužení potvrdit. Pokud k potvrzení do 15 dnů nedojde, bude doména pozastavena a vypnuta, a to do doby, dokud nebude majitelem domény souhlas s registrací/prodloužením udělen.

Pokud konfirmační zpráva nedorazí do 24 hodin, ozvěte se prosím na email podpora@igloonet.cz.

Podle nových podmínek bude hlavní registr Tucows odesílat 30 dní nebo 5 dní před expirací konfirmační email majiteli domény, aby ověřil správnost kontaktních údajů v hlavním registru. I v případě, že budou údaje správné, je nutné potvrdit správnost přes odkaz uvedený v emailu. Potvrzeno musí být do 15 dní, jinak může být provoz domény pozastaven a to do doby, dokud majitel tento konfirmační link nepotvrdí.

Hlavní registr Tucows má právo ověřovat kdykoliv v průběhu platnosti domény aktuálnost vedených detailů v kontaktu. Od 1.1.2014 bude nově součástí průběžně zasílané ověřovací zprávy speciální odkaz, který majitel domény musí potvrdit ve lhůtě 15 dní. Pokud nebude aktuálnost údajů tímto způsoben potvrzena, může být provoz domény pozastaven do doby potvrzení.

  1. Na email majitele domény přijde žádost o konfirmaci. Předmět emailu je: Please validate your domain name(s) as soon as possible
  2. Je potřeba kliknout na vložený odkaz, který Vás přesměruje na stránku viz obrázek:

  1. Po potvrzení se Vám objeví nová stránka, která Vás informuje o potvrzení domény:

  • napoveda/domeny/gtld.txt
  • Poslední úprava: 12. 02. 2014 10:26
  • autor: anezka