Přístup aplikace k souborovému systému

Vhledem k bezpečnostnímu nastavení serveru není možné, aby webová aplikace přistupovala k souborům, které nahráváte přes FTP nebo obdobnou metodou.

Jelikož ve vaší nebo využívané webové aplikaci mohou být bezpečnostní problémy, není vhodné, aby uživatel, pod kterým web běží měl přístup pro zápis do vašich souborů. To však působí problémy například v případě, že potřebujete z redakčního systému nahrávat obrázky ke svému webu.

Pomocí FTP klienta např.Fillezilly nastavte práva adresářů pro možnost zápisu a to jak pro vlastníka, skupinu i ostatní (číselná hodnota 777). Soubory by pak měly mít práva 666.

Dbejte na to, aby jste tato práva nastavili jen u adresářů, u kterých je přístup aplikace opravdu nezbytný. V těchto složkách již budete mít možnost provádět úpravy pouze pomocí Vaší aplikace.

Vždy se pokuste oddělit prostor, kam je třeba přidávat nová data přes FTP a kam je třeba přistupovat přes web.

Toto dělejte vždy jen jako dočasné řešení, jakmile vám bude vše v pořádku fungovat, dejte nám vědět na e-mail podpory, abychom vám práva na příslušné adresáře nastavili přímo na uživatele pod kterém web server běží.

  • napoveda/hosting/pristup-aplikace.txt
  • Poslední úprava: 15. 12. 2012 14:29
  • (upraveno mimo DokuWiki)