Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
Následující verze
Předchozí verze
napoveda:hosting:pristup-aplikace [20. 01. 2009 15:31]
sobol
napoveda:hosting:pristup-aplikace [15. 12. 2012 14:29] (aktuální)
Řádek 1: Řádek 1:
 ====== Přístup aplikace k souborovému systému ====== ====== Přístup aplikace k souborovému systému ======
  
-Vhledem k bezpečnostnímu nastavení serveru není možné, aby webová aplikace přistupovala ​jednoduše ​souborovému systému serveruPakliže toto nastavení potřebujete obejít a umožnit aplikaci přistupovat k souborovému systému je nezbytnépomocí ​FTP klienta např.[[http://​filezilla-project.org/​|Fillezilly]] ​nastavit ​práva adresářů pro možnost zápisu a to jak pro vlastníka, skupinu i ostatní (číselná hodnota 777). +Vhledem k bezpečnostnímu nastavení serveru není možné, aby webová aplikace přistupovala k souborům, které nahráváte přes FTP nebo obdobnou metodou. 
-Dbejte na to, aby jste tato práva nastavili jen u adresářů,​ u kterých je přístup aplikace opravdu nezbytný.+ 
 +Jelikož ve vaší nebo využívané webové ​aplikaci ​mohou být bezpečnostní problémy, není vhodné, aby uživatel, pod kterým web běží měl ístup pro zápis do vašich souborů. To však působí problémy například v případěže potřebujete z redakčního systému nahrávat obrázky ke svému webu. 
 + 
 +===== Jak to vyřešit ===== 
 + 
 +Pomocí ​FTP klienta např.[[http://​filezilla-project.org/​|Fillezilly]] ​nastavte ​práva adresářů pro možnost zápisu a to jak pro vlastníka, skupinu i ostatní (číselná hodnota 777). Soubory by pak měly mít práva 666. 
 + 
 +Dbejte na to, aby jste tato práva nastavili jen u adresářů,​ u kterých je přístup aplikace opravdu nezbytný. ​V těchto složkách již budete mít možnost provádět úpravy pouze pomocí Vaší aplikace. 
 + 
 +Vždy se pokuste oddělit prostor, kam je třeba přidávat nová data přes FTP a kam je třeba přistupovat přes web. 
 + 
 +**Toto dělejte vždy jen jako dočasné řešení**,​ jakmile vám bude vše v pořádku fungovat, dejte nám vědět na e-mail podpory, abychom vám práva na příslušné adresáře nastavili přímo na uživatele pod kterém web server běží.  
  
-Další možností je poslání seznamu složek, do který potřebujete povolit zápis na adresu podpora@igloonet.cz,​ nastavíme Vám jako vlastníka složek webový server. V těchto složkách již budete mít možnost provádět úpravy pouze pomocí Vaší aplikace.