Nahrání obsahu webových stránek

Nahrání obsahu webových stránek spočívá v následujícím postupu:

  1. Vytvoření ftp účtu v naší administraci pod záložkou Správa FTP. Zde si nastavíte vaše přihlašovací údaje pro ftp přístup. Důležité je nastavit si kvótu prostoru pro daný ftp účet, která musí být nastavena vždy vyšší než je množství dat, které máte v umyslu umístit na server.
  2. Připojení na server pomocí ftp klienta. Na igloonet je nainstalován ftp server s rozšířením TLS, které umožňuje šifrovat vaše heslo a neumožní tak jeho jednoduchý „odposlech“ a zneužití. Bohužel ne každý ftp klient toto rozšíření podporuje. igloonet doporučuje využití volně šířitelného ftp klienta filezilla. Jako přihlašovací údaje zadáte ty, které jste si nastavili v naší administraci, jako server zadáte ftp.název_vaší.domény.
  3. Nakopírujete obsah stránek do adresáře /web/www, pro zobrazení přímo na vaši doméně www.název_vaší.domény. Pokud potřebujete zobrazit obsah na subdoméně vašich stránek, stačí vytvořit podadresář v adresáři /web (např. /web/název_vaší_subdomény), obsah tohoto adresáře bude zobrazen na adrese název_vaší_subdomény.název_vaší.domény.

Doporučení pro tvorbu webových stránek:

  • pro korektní zobrazení stránek je nutné, aby indexové soubory byly pojmenovány index.php či index.html
  • naše servery jsou citlivé na velikost písma, doporučujeme u názvů souborů používat jen málá písmena
  • české znaky do pojmenování souborů či adresářové struktury nepatří!
  • napoveda/hosting/upload.txt
  • Poslední úprava: 15. 12. 2012 14:29
  • (upraveno mimo DokuWiki)